Logo
Szukaj Ranking Uzytkownikow Użytkownicy Zaloguj
Szukaj Użytkowników Społeczność Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!

FORUM   ROZRYWKA      

Odpowiedz do tematu Forum Opiekunek osób starszych w Niemczech Strona Główna » Nie zapominajmy o sobie! » Zdrowie » Nerwica » Jak rozpoznać nerwicę?
Jak rozpoznać nerwicę?
Wiadomość Autor
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 10:53   Jak rozpoznać nerwicę?

Mam pytanie. Jak właściwie rozpoznać czy ma się nerwicę? Jakie są jej objawy, jakie zachowania w nas wywołuje? Podobno ok 80% społeczeństwa jest znerwicowane (już nie pamiętam gdzie natknęłam się na takie statystyki). W związku z tym większe prawdopodobieństwo jest jej posiadania niż nie. W takim razie jak ją rozpoznawać i jak leczyć?

anonim
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 00:44   

Objawy u każdego są inne. U mnie to było ogólne długotrwałe rozdrażnienie organizmu, nagłe wybuchy złości przeważnie bez większego powodu, bóle brzucha, czasem klatki piersiowej, ogólne zmęczenie organizmu, itp. U mnie to miało związek ze stresem, który zaczął pojawiać się w każdej sferze życia... A jak leczyć? U mnie lekarz stwirdził nerwicę, gdy przyszłam do niego z silnym bólem w klatce piersiowej - myślałam, że to problemy z sercem, ale badania wyszły dobrze i lekarz stwierdził nerwicę, której najczęstszą przyczyną jest STRES. Dostałam tabletki, tzw. na uspokojenie w razie gdyby bolało i gdybym czuła, że nie panuję nad emocjami w trudnych sytuacjach.

Jolka
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 10:37   

Z tego co piszesz, to najprawdopodobniej mam nerwice. W sytuacjach stresowych odczuwam ból w okolicach żołądka i klatki piersiowej. Czasami ten ból ciągnie się przez kilka dni. Pewnie udam się do lekarza :-)

anonim
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pią Gru 18, 2009 12:00   

Nie lekceważ tego! Ja doprowadziłam do tego, że pewnego dnia wzywałam pogotowie, bo ból uniemożliwiał mi oddychanie. Także nie ma się nad czym zastanawiać!

Jolka
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:24   

jak nauczyĆ się panowaĆ nad własnymi emocjami?

lila
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Sob Lut 05, 2011 16:04   nerwica?

Ja nie wiem czy mam nerwice , nie umiem tego rozpoznac, nie byłam u lekarza.
często mam bóle w okolicach serca, ktoś powie coś co mi sie nie podoba <drobnostka> i wpadam w furie zaczynam krzyczec , walic w sciany rękoma. czesto jest mi słabo. jak kłade się spac boje się że coś nademną stoi :( :(:( nie wiem co to może być pomóżcie !!! mam niecałe 18 lat i nerwica? nie mam pojęcia co to jest a za kazdym razem lekarz magnes przepisywal jak mówiłąm ze mnie serce boli i na tym koniec. zero dalszych badan :(

Karolina
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Sob Lut 05, 2011 16:09   Re: nerwica?

Karolina napisał/a:
Ja nie wiem czy mam nerwice , nie umiem tego rozpoznac, nie byłam u lekarza.
często mam bóle w okolicach serca, ktoś powie coś co mi sie nie podoba <drobnostka> i wpadam w furie zaczynam krzyczec , walic w sciany rękoma. czesto jest mi słabo. jak kłade się spac boje się że coś nademną stoi :( :(:( nie wiem co to może być pomóżcie !!! mam niecałe 18 lat i nerwica? nie mam pojęcia co to jest a za kazdym razem lekarz magnes przepisywal jak mówiłąm ze mnie serce boli i na tym koniec. zero dalszych badan :(

Zero dalszych badań, bo być może nie mówiłaś o nerwach. Zacznij pić melisę 3 razy dziennie. Jeżeli to nie pomoże to warto udać się na konsultację do psychologa. Zbyt ogólnie to wszystko opisałaś. Nerwica może się objawić w każdym wieku z wyjątkiem noworodków. W Twoim wieku może to jeszcze bunt, złość na świat, że nie wszystko idzie zgodnie z planem... Poproś też lekarza o zrobienie ekg.

Salen
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pon Lut 07, 2011 00:23   nerwica?

pare razy miałam robione ekg z powodów tików nerwowych ale nic złego z tego nie wyszło.
jeżeli tak dalej będzie to pujde porozmawiam z lekarzem ;) i dzięki za pomysł z melisą. może jak zaczne pić to pomoże ;)

Karolina
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pią Sty 20, 2012 12:04   

o matko ludzie ale wy [za przeproszeniem pierdolicie]

oswiece was - nie macie zadnej nerwicy - wszystko masz w swojej glowie, boisz sie czegos?
zrob to - raz, dwa, dziesiec - to uczucie stresu minie...

jasne najlepiej zapodac sobie prozac z rana...
wezcie troche wyluzujcie, swiat nie jest taki straszny :)
- ludzie sa ;]

anonymus
Gość

UP 0 DOWN  

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 13:25   

Kolego to Ty dla mnie Pie*****sz. Nie wiesz jak to jest to nie mów w nie których przypadkach nerwica jest tak silna i wywołuje tak silne lęki , że osoba która na nią cierpi sama sobie nie poradzi. Drugą sprawą jest to , że nerwica jest cięzka do wyleczenia bo sam chory musi chcieć się wyleczyć a przede wszystkich musi uwierzyć w to , że to tylko albo aż nerwica.

Sam cierpię na nią od ponad roku ( od ponad roku jestem świadomy że to nerwica) bo patrząc wstecz to pewne objawy i początki tego paskudztwa widzę od kilku lat.

newStress
Gość

UP 0 DOWN  

Display replies from:   
Forum Opiekunek osób starszych w Niemczech Strona Główna » Nie zapominajmy o sobie! » Zdrowie » Nerwica » Jak rozpoznać nerwicę?